Сабақ жоспарлары / Қазақ тілі мен әдебиеті
Айтыстары: Сүйінбай мен Тезек төре - Қазақ тілі, 10 сынып
Тақырыбы: Айтыстары: Сүйінбай мен Тезек төре
Мақсаты: Сүйінбай шығармашылығы және айтыскерлігі,ақындығы,қайраткерлігі жөнінде мағлұмат беру.
Дамытушылығы: Сүйінбай дүниетанымы арқылы азаматтық келбет пен өзіндік ой-пікірін қалыптастыру.
Тәрбиелілігі: Елін сүюге,батылдыққа,өнер сүюге тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Сүйінбай портреті; мәтін мен иллюстрациялы суреттер;
Әдісі: баяндау,зерттеу,жинақтау,сұрақ-жауап.
Түрі: Білімді жетілдіру сабағы
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі
II.Үй тапсырмасын сұрау
а) Сүйінбай ақын туралы не білесіңдер?
б) Сүйінбай бойындағы азаматтық асыл қасиеттер неден көрінеді?
III.Жаңа сабақ
Жеке тапсырмалар бере отырып, ақын мұрасы және оның зерттелуі жайлы ой түйіндету. Шығармашылық ізденіске бағыт беру.
Кестені басшылыққа алуға болады.
Міне, осылай әр өлеңінен келтірілген үзіндіні ақынның жеке
басына, ел тарихына қатыстыра талдай отырып, Сүйінбайдың
ақындық мұрасына жан-жақты тоқтала кетеді.
IV. «Менің пікірім – Сүйінбай” атты жылдамдық пен тапқырлықты қажет ететін танымдық ойын. Мақсат-өзіндік
танымы мен ой-пікірін қалыптастыру бөлім. Ақын жолы оңай ма?
Шарты: оқушы Сүйінбай өмірі деректерін өз пікірімен қабыстыра айтуы керек.
2бөлім. Азаматтық замандасы қандай екен?
Шарты: Сүйінбайдың замандастары туралы айта келіп, адамға
айналадағы ортасы қалай әсер ететінін дәлелдей кетуі керек.
V.Оқулықпен жұмыс
VI.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау
VII.Үйге: Үзінді жаттау
VIII.Бағалау
Дамытушылығы: Сүйінбай дүниетанымы арқылы азаматтық келбет пен өзіндік ой-пікірін қалыптастыру.
Тәрбиелілігі: Елін сүюге,батылдыққа,өнер сүюге тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Сүйінбай портреті; мәтін мен иллюстрациялы суреттер;
Әдісі: баяндау,зерттеу,жинақтау,сұрақ-жауап.
Түрі: Білімді жетілдіру сабағы
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі
II.Үй тапсырмасын сұрау
а) Сүйінбай ақын туралы не білесіңдер?
б) Сүйінбай бойындағы азаматтық асыл қасиеттер неден көрінеді?
III.Жаңа сабақ
Жеке тапсырмалар бере отырып, ақын мұрасы және оның зерттелуі жайлы ой түйіндету. Шығармашылық ізденіске бағыт беру.
Кестені басшылыққа алуға болады.
Міне, осылай әр өлеңінен келтірілген үзіндіні ақынның жеке
басына, ел тарихына қатыстыра талдай отырып, Сүйінбайдың
ақындық мұрасына жан-жақты тоқтала кетеді.
IV. «Менің пікірім – Сүйінбай” атты жылдамдық пен тапқырлықты қажет ететін танымдық ойын. Мақсат-өзіндік
танымы мен ой-пікірін қалыптастыру бөлім. Ақын жолы оңай ма?
Шарты: оқушы Сүйінбай өмірі деректерін өз пікірімен қабыстыра айтуы керек.
2бөлім. Азаматтық замандасы қандай екен?
Шарты: Сүйінбайдың замандастары туралы айта келіп, адамға
Замандасы | Өзіне тән қасиеті,ерекшелігі | Сүйінбайға әсері | Қазіргі кезеңге орай өз пікірім |
Тезек төре | |||
Қашаған | |||
Майлықожа | |||
айналадағы ортасы қалай әсер ететінін дәлелдей кетуі керек.
V.Оқулықпен жұмыс
VI.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау
VII.Үйге: Үзінді жаттау
VIII.Бағалау
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар: