Сабақ жоспарлары / Физика
Электр сыйымдылық. Конденсаторлардың құрылысы және түрлері, электр өрісінің энергиясы - Физика, 10 сынып, 58 - сабақ
Сабақтың тақырыбы: Электр сыйымдылық. Конденсаторлардың құрылысы және түрлері, электр өрісінің энергиясы.
Сабақтың мақсаты:
Сабақтың әдіс-тәсілдері: лекция, сұрақ-жауап, салыстыру, топтау, электр схемасын оқу.
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер, конденсаторлар жиыны, лейден банкасы, электронды оқулық.
Сабақтың барысы:
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу;
2. Оқушыларды түгендеу;
3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;
4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);
5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.
А) теориялық білімдерін тексеру.
Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.
Б) есептерін тексеру.
ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.
1. Өткізгіштер мен диэлектриктердің сыртқы өріс жоқ болғандағы айырмашылығы.
2. Электр өрісінде өзін қалай ұстайды, өткізгіштерде қандай өзгешелік болады?
3. Электростатикалық индукция, поляризация қандай құбылыстар?
4. Ортаның диэлектрик өтімділігі?
5. Кулон заңы диэлектрикте қалай тұжырымдалады?
6. Электр өрісінің кернеулігін диэлектрикте қалай анықталады?
V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:
1. Өткізгіштің электр сыйымдылығы өлшем бірлігі шардың сыйымдылығы.
VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын бекіту немесе дағдыландыру жұмыстарын жүргізу.
§8.9-8.11 дайындық сұрақтарын талдау.
VIІI.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: §8.9-8.11 дайындық сұрақтары, 17-жаттығу.
- Білімділік мақсаты: Конденсаторлардың жұмысы құрылысы, жұмысы туралы ілімді меңгеру.
- Дамытушылық мақсаты: Электр өрісін сипаттайтын шамалапрды есептеуде білім-білік дағдысының қалыптастыру шараларын ұйымдастыру.
- Тәрбиелік мақсаты: Конденсаторлардың түрлері, оны техникада қолданылуы туралы мағлұматтарды есеп шығаруда қолдана білу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: лекция, сұрақ-жауап, салыстыру, топтау, электр схемасын оқу.
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер, конденсаторлар жиыны, лейден банкасы, электронды оқулық.
Сабақтың барысы:
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу;
2. Оқушыларды түгендеу;
3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;
4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);
5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.
А) теориялық білімдерін тексеру.
Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.
Б) есептерін тексеру.
ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.
1. Өткізгіштер мен диэлектриктердің сыртқы өріс жоқ болғандағы айырмашылығы.
2. Электр өрісінде өзін қалай ұстайды, өткізгіштерде қандай өзгешелік болады?
3. Электростатикалық индукция, поляризация қандай құбылыстар?
4. Ортаның диэлектрик өтімділігі?
5. Кулон заңы диэлектрикте қалай тұжырымдалады?
6. Электр өрісінің кернеулігін диэлектрикте қалай анықталады?
V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:
1. Өткізгіштің электр сыйымдылығы өлшем бірлігі шардың сыйымдылығы.
VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын бекіту немесе дағдыландыру жұмыстарын жүргізу.
- Өткізгіштерді жалғауының шарттары. Кесте:
§8.9-8.11 дайындық сұрақтарын талдау.
VIІI.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: §8.9-8.11 дайындық сұрақтары, 17-жаттығу.
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар: