Тарих
Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 9. 2. 3. 1. Ермұхан Бекмахановтың Қазақстан тарихы ғылымына қосқан үлесін бағалау.9. 3. 1. 1. Ермұхан Бекмахановтың еңбегі мен маңызын сипаттау. Сабақ мақсаты Барлық оқушылар:...
Пән:
Қазақстан тарих
ҰМЖ тарауы: Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда
(1946 - 1953 жж)
Мектеп: №77 Тұран ЖОМ
Мұғалімнің аты - жөні: Н. Рахимтаева
Күні:
Сынып: 9
Қатысқан оқушылар саны: 20
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге әсері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
9. 2. 3. 1. Ермұхан Бекмахановтың Қазақстан тарихы ғылымына қосқан үлесін бағалау.
9. 3. 1. 1. Ермұхан Бекмахановтың еңбегі мен маңызын сипаттау.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар:
Қазақстанға Сталиндік саясаттың тигізген зардаптарын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Е. Бекмахановтың еңбегінің маңызын сипаттай алады.
Кейбір оқушылар:
Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге өзіндік интерпретация жасай отырып, қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіне алады
Бағалау критерийі
Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге Сталиндік идеологияның әсерін талдай алады;
Е. Бекмахановтың еңбегінің маңызын сипаттай алады.
қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін интерпретациялайды және түсіндіре алады.
Ұжымдастырудың себептері мен кезеңдерін түсіндіре отырып, Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірді сипаттай алады.
Тілдік мақсаттар
Айтылым, тыңдалым, оқылым жазылым дағдысын қалыптастыру
Айтылым оқылым бойынша ұсыныстар: Сталинизинің Қазақстан қоғамындағы залалдары мен қиындықтарын мәтінмен танысып, пікірін айтады.
Тыңдалым бойынша ұсыныстар: Алжир әйелдер лагері туралы бейне баян көреді
Жазылым бойынша ұсыныстар: Термин және тірек сөздер..
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Соғыстан кейін зиялыларды қудалау қайта басталып «Бекмахановтың ісі» деген науқаны үйымдастырылды. 1950 ж «Правда» газеті «Қазақстан тарихының мәселелерін маркстік - лениндік тұрғыдан жазу үшін» деген мақаласында Е. Бекмахановтің кітабін айыптады. Осылай талқыға салынғаннан кейін тарих ғалымдарының докторы Е. Бекмаханов Ғылым академиясынан шығарылып, 1952 ж. 4 желтоқсанда 25 жылға сотталды.
Монография, монархия, ұжымдастыру, космополит, тәркілеу, репрессия, Интерпретация.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы бірліктер
Талқылауға арналған тармақтар:
Е. Бекмаханов қай еңбегі үшін қуғындалды?
Сіз неліктен..... екенін айта аласыз ба?
-«Бекмаханов ісі» неге және қалай пайда болды?
- Бұл үдірісті кім бастады?
- Соғыстан кейінгі жылдары қандай кітап «орысқа қарсы» деп аталып қызу талқыға түсті?
- Сіз неліктен Сталиндік қуғын - сүргін орын алды деп есептейсіз?
Жазылым /диалогқа қажетті тіркестер:
Не себепті................ деп ойлайсыз?.............................. себебі............................. өйткені
- Оны................................
Құндылықтарға баулу
Адами құндылылықтарды қалыптастыру.
Пәнаралық байланыстар
дүниежүзі тарихы. әдебиет,
Ойлау дағдылары
Білу және түсіну, қолдану.
Алдыңғы білім
Қазақстанда әскери - өндірістік кешеннің қалыптасуы.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы
3 минут
5 минут
Сабақтың соңы
7 минут
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру..
«Түрлі түсті парақшалар» әдісі арқылы топқа бөлемін.
1 – топ Е. Бекмаханов
2. топ С. Садуақасов
3 – топ А. Байтұрсынов
Үй тапсырмасын сұрау.
«Қар кесегі» әдісі арқылы «Қазақстандағы әскери - кешен» тақырыбын сұраймын. Қорытындылауға арналған сұрақтар қойылады.
1. Семей прлигонында ауада қанша ашық жарылыс жасалған?
2. Қай жылы Байқоңыр ғарыш айлағы ашылды.?
3 Қай жылы ауыр машина зауыты ашылды.?
4 Елімізде ядролық сынақ қай жылдары жүргізілді?
5. Теңіз суы қанша есе азайды?
6. Адамға табын, «Жер енді» поэмасының авторы кім?
7. Қазақ ғарышкерлерін ата?
8. 1989 жылғы ақпанда қандай қозғалыс болды?
9. Адамзат тарихында алғашқы ғарышкер кім?
10. Президент Н. Ә. Назарбаев қай жылы Семей полигонын жабу туралы жарлыққа қол қойды?
ҚБ: плюс, минус, керемет
ҚБ. Мақсат: Оқушыны топтасуымен жұмыс істеудің құрымдалған тәсілі және топқа жұмыс істеуге мүмкіндік береді.
Бейнерөлік
Алжир әйелдер лагері туралы бейне баян
1 - тапсырма. «Миға шабуыл» тәсілін қолдана отырып, сабақтың оқу мақсатын ашамын.
1. Қуғын - сүргін Қазақстанда қай басшының тұсында болды?
2. Кімдердің қуғын - сүргінге ұшырағанын білесіңдер?
3. Қуғын – сүргін дегеніміз не?
ҚБ «бағалау парақшасы»
ҚБ. Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін, жетістігін, берілген тапсырмалардағы жауаптарының айқын кестесі болып табылады.
2 - тапсырма.
Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беремін.
«Тұлғаны таны» әдісі. Әр топ өз аттарын қорғайды
1 топ: Е. Бекмахановтың қайраткерлік қызметін неден байқауға болады.
2 топ: С. Садуақасовтың шығармашылығы мен қайраткерлік қызметі оның қандай еңбектерінен көрініс тапқан.
3 топ: А. Байтұрсынов шығармашылығы мен қайраткерлік қызметіне баға бер.
ҚБ «екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ. Мақсаты: Топтардың өзара бағалауы. Әр топ келесі топтің жұмысына екі тілек және бір пікір пікір айтады.
3 - тапсырма. «Ақиқат, жалған» әдісі
Қуғын – сүргін дегеніміз халықтың әл ауқатын жақсарту
Ақиқатжалған
Қазақстан азаматтарының жағдайы 1930ж жақсы болды.
Ақиқатжалған
Сталиндік қуғын сүргін Қазақстанға 1930 жылдардың ішінде келді.
Ақиқатжалған
Қаз КСР Ата заңы 1930 жылдардың ішінде қабылданданды.
Ақиқатжалған
Қазақ зиялылары мүлде 1930 жылдардың ішінде атылмады.
Ақиқатжалған
Қазақстанда ешқашан ашаршылық болмады
Ақиқатжалған
Қ. Б «Ауызша мадақтау»
ҚБ. Мақсат: Оқушы шындықпен жалғанды ажрата алады.
4 тапсырма: Венн диаграммасы арқылы оқушылар берілген тапсырманы талқылайды.
ҚБ «өзін - өзі бағалау»
Мақсат: оқушылар бүгінгі күнмен репрессия дәуірді салыстырады және талқылайды. Бірін - бірі бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
АВС деңгейлі тапсырмалар.
А - деңгейіне. «Кім жылдам?» әдісі оқушыларға сұрақтар қоямын.
1. Е. Бекмаханов қай шығармасы үшін қуғынға ұшырады?
2. Жеке басқа табыну кімге қатысты?
3. Репрессия дегеніміз не?
4. Тотолитарлық жүйені кім орнатты?
5. Геноцид дегеніміз не?
6. Сталин қазақстанға геноцид қолданды ма?
7. «Казармалық» социализм ұғымын қалай түсінесің?
8. Жазықсыз қудаланған адамдарға қандай айып тағылды?
9. Қазақстанда лагерлер жүйесі болды ма?
10. Қазақ КСР тарихын Е. Бекмаханов қай жылы жазды?
В - деңгейіне термин сөздердің мағынасын табу және дәптерге жазу.
монархия, ұжымдастыру, космополит, тәркілеу, репрессия, геноцид.
С деңгейіне «үш сұрақ» әдісін пайдаланамын. Тақырыпқа байланысты оқиғаларға жауап береді.
Кім?
Қашан?
Қайда?
ҚБ «төппеп бағалау»
ҚБ мақсаты: Оқушы оқиғаларды білу арқылы белсендігі артады.
Дескриптор:
Қойылған сауал - сұрақтарға жауап береді.
Терминдерге анықтама береді.
Тақырыпқа байланысты оқиғаларды қойылған сауалдар негізінде саралайды.
АВС деңгейлі тапсырмаларды қолданудағы мақсатым:
Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушыларды сабаққа толық қатысуын қамтамасыз ету.
ҚБ. «сөздік бағалау» Қорытынды: Мұғалім сабақты қорытындылайды, белсенді оқушыларды марапаттайды. Сабақ соңында рефлексия (кері байланыс) аяқталмаған сөйлем әдісімен жүргізіледі.
1. Бүгін мен сабақта.................................... білдім. 2. Мен үшін....................................... қиын болды. 3. Енді өзім................................ орындай аламын.
Үйге тапсырма. Ермұхан Бекмахановтың шығармашылығы менің көз қарасымда атты эссе жазып келу.
Түрлі түсті қағаздар
https://www. youtube. com /watch? v=6Gs3_FEqQNk
Сүрет
Кесте
А4
Саралау - сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Оқушының белсенділігі мен ынтасын арттыру мақсатында үй тапсырмасын «Қар кесегі» әдісі арқылы сұрадым. Белсенді оқыту тәсілі ретінде Миға шабуыл» әдісі қолдандым. «Тұлғаны таны», «Ақиқат, жалған», Венн диаграммасы, « Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушылардың белсенділгі арта түседі. Сабақ барысында АВС деңгейлік тапсырмалар беру арқылы оқушыларды сабаққа толық қатысуын қамтамасыз ету.
.
ҚБ: «плюс, минус, керемет»
ҚБ. Мақсат: Оқушыны топтасуымен жұмыс істеудің құрымдалған тәсілі және топқа жұмыс істеуге мүмкіндік береді.
ҚБ «бағалау парақшасы»
ҚБ. Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін, жетістігін, берілген тапсырмалардағы жауаптарының айқын кестесі болып табылады.
ҚБ «екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ. Мақсаты: Топтардың өзара бағалауы. Әр топ келесі топтің жұмысына екі тілек және бір пікір пікір айтады.
Қ. Б «Ауызша мадақтау»
ҚБ. Мақсат: Ауызша бағалау арқылы оқушылардың сабаққа деген белсенділігін арттыру.
ҚБ «өзін - өзі бағалау»
Мақсат: Оқушылар өзін - өзі бағалауға сүйене отырып, мақсат белгілейді.
ҚБ. «сөздік бағалау» Мақсат: Мұғалім оқушыны жаттығуларды жақсы орындағаны үшін мақтайды, осылайша кері байланыс орнатады, сабақты қорытындылайды, белсенді оқушыларды марапаттайды.
Оқушылардың денсаулығымен өміріне байланысты қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Осы сабақ басталмас бұрын сыныпты желдету.
Қазақстан тарих
ҰМЖ тарауы: Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда
(1946 - 1953 жж)
Мектеп: №77 Тұран ЖОМ
Мұғалімнің аты - жөні: Н. Рахимтаева
Күні:
Сынып: 9
Қатысқан оқушылар саны: 20
Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге әсері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
9. 2. 3. 1. Ермұхан Бекмахановтың Қазақстан тарихы ғылымына қосқан үлесін бағалау.
9. 3. 1. 1. Ермұхан Бекмахановтың еңбегі мен маңызын сипаттау.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар:
Қазақстанға Сталиндік саясаттың тигізген зардаптарын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Е. Бекмахановтың еңбегінің маңызын сипаттай алады.
Кейбір оқушылар:
Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге өзіндік интерпретация жасай отырып, қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіне алады
Бағалау критерийі
Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірге Сталиндік идеологияның әсерін талдай алады;
Е. Бекмахановтың еңбегінің маңызын сипаттай алады.
қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін интерпретациялайды және түсіндіре алады.
Ұжымдастырудың себептері мен кезеңдерін түсіндіре отырып, Қазақстандағы қоғамдық - саяси өмірді сипаттай алады.
Тілдік мақсаттар
Айтылым, тыңдалым, оқылым жазылым дағдысын қалыптастыру
Айтылым оқылым бойынша ұсыныстар: Сталинизинің Қазақстан қоғамындағы залалдары мен қиындықтарын мәтінмен танысып, пікірін айтады.
Тыңдалым бойынша ұсыныстар: Алжир әйелдер лагері туралы бейне баян көреді
Жазылым бойынша ұсыныстар: Термин және тірек сөздер..
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Соғыстан кейін зиялыларды қудалау қайта басталып «Бекмахановтың ісі» деген науқаны үйымдастырылды. 1950 ж «Правда» газеті «Қазақстан тарихының мәселелерін маркстік - лениндік тұрғыдан жазу үшін» деген мақаласында Е. Бекмахановтің кітабін айыптады. Осылай талқыға салынғаннан кейін тарих ғалымдарының докторы Е. Бекмаханов Ғылым академиясынан шығарылып, 1952 ж. 4 желтоқсанда 25 жылға сотталды.
Монография, монархия, ұжымдастыру, космополит, тәркілеу, репрессия, Интерпретация.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы бірліктер
Талқылауға арналған тармақтар:
Е. Бекмаханов қай еңбегі үшін қуғындалды?
Сіз неліктен..... екенін айта аласыз ба?
-«Бекмаханов ісі» неге және қалай пайда болды?
- Бұл үдірісті кім бастады?
- Соғыстан кейінгі жылдары қандай кітап «орысқа қарсы» деп аталып қызу талқыға түсті?
- Сіз неліктен Сталиндік қуғын - сүргін орын алды деп есептейсіз?
Жазылым /диалогқа қажетті тіркестер:
Не себепті................ деп ойлайсыз?.............................. себебі............................. өйткені
- Оны................................
Құндылықтарға баулу
Адами құндылылықтарды қалыптастыру.
Пәнаралық байланыстар
дүниежүзі тарихы. әдебиет,
Ойлау дағдылары
Білу және түсіну, қолдану.
Алдыңғы білім
Қазақстанда әскери - өндірістік кешеннің қалыптасуы.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы
3 минут
5 минут
Сабақтың соңы
7 минут
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру..
«Түрлі түсті парақшалар» әдісі арқылы топқа бөлемін.
1 – топ Е. Бекмаханов
2. топ С. Садуақасов
3 – топ А. Байтұрсынов
Үй тапсырмасын сұрау.
«Қар кесегі» әдісі арқылы «Қазақстандағы әскери - кешен» тақырыбын сұраймын. Қорытындылауға арналған сұрақтар қойылады.
1. Семей прлигонында ауада қанша ашық жарылыс жасалған?
2. Қай жылы Байқоңыр ғарыш айлағы ашылды.?
3 Қай жылы ауыр машина зауыты ашылды.?
4 Елімізде ядролық сынақ қай жылдары жүргізілді?
5. Теңіз суы қанша есе азайды?
6. Адамға табын, «Жер енді» поэмасының авторы кім?
7. Қазақ ғарышкерлерін ата?
8. 1989 жылғы ақпанда қандай қозғалыс болды?
9. Адамзат тарихында алғашқы ғарышкер кім?
10. Президент Н. Ә. Назарбаев қай жылы Семей полигонын жабу туралы жарлыққа қол қойды?
ҚБ: плюс, минус, керемет
ҚБ. Мақсат: Оқушыны топтасуымен жұмыс істеудің құрымдалған тәсілі және топқа жұмыс істеуге мүмкіндік береді.
Бейнерөлік
Алжир әйелдер лагері туралы бейне баян
1 - тапсырма. «Миға шабуыл» тәсілін қолдана отырып, сабақтың оқу мақсатын ашамын.
1. Қуғын - сүргін Қазақстанда қай басшының тұсында болды?
2. Кімдердің қуғын - сүргінге ұшырағанын білесіңдер?
3. Қуғын – сүргін дегеніміз не?
ҚБ «бағалау парақшасы»
ҚБ. Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін, жетістігін, берілген тапсырмалардағы жауаптарының айқын кестесі болып табылады.
2 - тапсырма.
Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беремін.
«Тұлғаны таны» әдісі. Әр топ өз аттарын қорғайды
1 топ: Е. Бекмахановтың қайраткерлік қызметін неден байқауға болады.
2 топ: С. Садуақасовтың шығармашылығы мен қайраткерлік қызметі оның қандай еңбектерінен көрініс тапқан.
3 топ: А. Байтұрсынов шығармашылығы мен қайраткерлік қызметіне баға бер.
ҚБ «екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ. Мақсаты: Топтардың өзара бағалауы. Әр топ келесі топтің жұмысына екі тілек және бір пікір пікір айтады.
3 - тапсырма. «Ақиқат, жалған» әдісі
Қуғын – сүргін дегеніміз халықтың әл ауқатын жақсарту
Ақиқатжалған
Қазақстан азаматтарының жағдайы 1930ж жақсы болды.
Ақиқатжалған
Сталиндік қуғын сүргін Қазақстанға 1930 жылдардың ішінде келді.
Ақиқатжалған
Қаз КСР Ата заңы 1930 жылдардың ішінде қабылданданды.
Ақиқатжалған
Қазақ зиялылары мүлде 1930 жылдардың ішінде атылмады.
Ақиқатжалған
Қазақстанда ешқашан ашаршылық болмады
Ақиқатжалған
Қ. Б «Ауызша мадақтау»
ҚБ. Мақсат: Оқушы шындықпен жалғанды ажрата алады.
4 тапсырма: Венн диаграммасы арқылы оқушылар берілген тапсырманы талқылайды.
ҚБ «өзін - өзі бағалау»
Мақсат: оқушылар бүгінгі күнмен репрессия дәуірді салыстырады және талқылайды. Бірін - бірі бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
АВС деңгейлі тапсырмалар.
А - деңгейіне. «Кім жылдам?» әдісі оқушыларға сұрақтар қоямын.
1. Е. Бекмаханов қай шығармасы үшін қуғынға ұшырады?
2. Жеке басқа табыну кімге қатысты?
3. Репрессия дегеніміз не?
4. Тотолитарлық жүйені кім орнатты?
5. Геноцид дегеніміз не?
6. Сталин қазақстанға геноцид қолданды ма?
7. «Казармалық» социализм ұғымын қалай түсінесің?
8. Жазықсыз қудаланған адамдарға қандай айып тағылды?
9. Қазақстанда лагерлер жүйесі болды ма?
10. Қазақ КСР тарихын Е. Бекмаханов қай жылы жазды?
В - деңгейіне термин сөздердің мағынасын табу және дәптерге жазу.
монархия, ұжымдастыру, космополит, тәркілеу, репрессия, геноцид.
С деңгейіне «үш сұрақ» әдісін пайдаланамын. Тақырыпқа байланысты оқиғаларға жауап береді.
Кім?
Қашан?
Қайда?
ҚБ «төппеп бағалау»
ҚБ мақсаты: Оқушы оқиғаларды білу арқылы белсендігі артады.
Дескриптор:
Қойылған сауал - сұрақтарға жауап береді.
Терминдерге анықтама береді.
Тақырыпқа байланысты оқиғаларды қойылған сауалдар негізінде саралайды.
АВС деңгейлі тапсырмаларды қолданудағы мақсатым:
Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушыларды сабаққа толық қатысуын қамтамасыз ету.
ҚБ. «сөздік бағалау» Қорытынды: Мұғалім сабақты қорытындылайды, белсенді оқушыларды марапаттайды. Сабақ соңында рефлексия (кері байланыс) аяқталмаған сөйлем әдісімен жүргізіледі.
1. Бүгін мен сабақта.................................... білдім. 2. Мен үшін....................................... қиын болды. 3. Енді өзім................................ орындай аламын.
Үйге тапсырма. Ермұхан Бекмахановтың шығармашылығы менің көз қарасымда атты эссе жазып келу.
Түрлі түсті қағаздар
https://www. youtube. com /watch? v=6Gs3_FEqQNk
Сүрет
Кесте
А4
Саралау - сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Оқушының белсенділігі мен ынтасын арттыру мақсатында үй тапсырмасын «Қар кесегі» әдісі арқылы сұрадым. Белсенді оқыту тәсілі ретінде Миға шабуыл» әдісі қолдандым. «Тұлғаны таны», «Ақиқат, жалған», Венн диаграммасы, « Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушылардың белсенділгі арта түседі. Сабақ барысында АВС деңгейлік тапсырмалар беру арқылы оқушыларды сабаққа толық қатысуын қамтамасыз ету.
.
ҚБ: «плюс, минус, керемет»
ҚБ. Мақсат: Оқушыны топтасуымен жұмыс істеудің құрымдалған тәсілі және топқа жұмыс істеуге мүмкіндік береді.
ҚБ «бағалау парақшасы»
ҚБ. Мақсаты: Оқушылардың белсенділігін, жетістігін, берілген тапсырмалардағы жауаптарының айқын кестесі болып табылады.
ҚБ «екі жұлдыз, бір тілек»
ҚБ. Мақсаты: Топтардың өзара бағалауы. Әр топ келесі топтің жұмысына екі тілек және бір пікір пікір айтады.
Қ. Б «Ауызша мадақтау»
ҚБ. Мақсат: Ауызша бағалау арқылы оқушылардың сабаққа деген белсенділігін арттыру.
ҚБ «өзін - өзі бағалау»
Мақсат: Оқушылар өзін - өзі бағалауға сүйене отырып, мақсат белгілейді.
ҚБ. «сөздік бағалау» Мақсат: Мұғалім оқушыны жаттығуларды жақсы орындағаны үшін мақтайды, осылайша кері байланыс орнатады, сабақты қорытындылайды, белсенді оқушыларды марапаттайды.
Оқушылардың денсаулығымен өміріне байланысты қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Осы сабақ басталмас бұрын сыныпты желдету.
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар: