Бастауыш сыныптар
Өзіңді тексер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 4. 1. 2. 1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау Сабақтың мақсаты: • шығарма...
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 92-сабақk
Бөлім:
Ғарышқа саяхат
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 4
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Өзіңді тексер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау
Сабақтың мақсаты
шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданады;
шығарманы қысқаша мазмұндайды.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу және жаңа оқу материалын жариялау «Хат тасушы ұшақтар» әдісімен жүреді:
-Тұңғыш қазақ ғарышкері кім еді?
-Қазіргі заманда қайда сапар шегуге болады?
-Ғарышта 3 рет болған қазақ ғарышкері кім?
-Соңғы рет ғарышқа ұшқан қазақ ғарышкерін ата.
-Ғарышкердің тағамы қандай болу керек?
- Ғарышкердің тағамының түрі, пішіні қандай болады деп ойлайсыңдар?
- Ғарышкерге жақсы тілек айтыңдар.
-Олай болса, бүгінгі сабақта ғарышкердің ас мәзірі туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Ұшақ түрлерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қойып, жауап береді.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Түрлі ұшақ макеттері
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
15 мин
(Ұ,Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс:
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Ғарышкерге қойылатын басты талаптарды ата.
Сергіту сәтінде әнге қосылып айтады.
(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
- Тиісті сөзді қойып, сөйлемді оқиды-1балл.
- Сөздің мағынасын түсіндіреді-1балл.
Ғарышкердің басынан өткен қиындық туралы әңгімелейді-1балл.
-Сөздердің сипаттамасын жазады -1балл.
- Кестені толтырады-1балл.
Өлең авторын анықтайды-1балл.
Өлең шумағын ұйқас сөздермен сәйкестендіріп оқиды-1балл.
Ұшақ түрін анықтайды-1балл.
Тақырып бойынша таныстырылым жасайды-2балл.
«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып 2019ж
Қорытын-ды
5 мин
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: 43-бет №3.
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың толық нұсқасын жүктеу
Әдебиеттік оқу 92-сабақk
Бөлім:
Ғарышқа саяхат
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 4
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Өзіңді тексер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау
Сабақтың мақсаты
шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданады;
шығарманы қысқаша мазмұндайды.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу және жаңа оқу материалын жариялау «Хат тасушы ұшақтар» әдісімен жүреді:
-Тұңғыш қазақ ғарышкері кім еді?
-Қазіргі заманда қайда сапар шегуге болады?
-Ғарышта 3 рет болған қазақ ғарышкері кім?
-Соңғы рет ғарышқа ұшқан қазақ ғарышкерін ата.
-Ғарышкердің тағамы қандай болу керек?
- Ғарышкердің тағамының түрі, пішіні қандай болады деп ойлайсыңдар?
- Ғарышкерге жақсы тілек айтыңдар.
-Олай болса, бүгінгі сабақта ғарышкердің ас мәзірі туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Ұшақ түрлерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қойып, жауап береді.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Түрлі ұшақ макеттері
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
15 мин
(Ұ,Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс:
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Ғарышкерге қойылатын басты талаптарды ата.
Сергіту сәтінде әнге қосылып айтады.
(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
- Тиісті сөзді қойып, сөйлемді оқиды-1балл.
- Сөздің мағынасын түсіндіреді-1балл.
Ғарышкердің басынан өткен қиындық туралы әңгімелейді-1балл.
-Сөздердің сипаттамасын жазады -1балл.
- Кестені толтырады-1балл.
Өлең авторын анықтайды-1балл.
Өлең шумағын ұйқас сөздермен сәйкестендіріп оқиды-1балл.
Ұшақ түрін анықтайды-1балл.
Тақырып бойынша таныстырылым жасайды-2балл.
«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып 2019ж
Қорытын-ды
5 мин
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: 43-бет №3.
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың толық нұсқасын жүктеу
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар: