Бастауыш сыныптар
Біздің ғажайып түсіміз
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 4. 1. 4. 1 сөйлеу барысында мақал - мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану Сабақтың мақсаты: сөйлеу барысында мақал - мәтелдерді, өлең...
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 90-сабақ
Бөлім:
Ғарышқа саяхат
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 4
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Біздің ғажайып түсіміз
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
Сабақтың мақсаты
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Берілген суреттерден біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Мозайка» әдісі:
-Топқа бөлінгенде алынған сурет бойынша әңгіме құрап айтыңдар. Үш топ құраған әңгімеден толық жүйелі мәтін шығуына көңіл бөліңдер.
-Өте жақсы, бүгінгі сабақта түс туралы шығарма оқып, сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді, тілдік құралдарды қолданатын боламыз.
Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
15 мин
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Түсінік.
-Әзіл туралы анықтаманы оқып, түсіндіріңдер.
Ә) Мәтінмен жұмыс.
-Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқыңдар.
-Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтыңдар.
-Қыз бала неліктен осындай түс көрді?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Өзің көрген қызықты түсті әңгімеле.
Сергіту сәті – құстар үні.
(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Іздеу.
-Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен тауып оқыңдар.
-Лайықты сөзді тауып айтыңдар.
Оның (несі)... су сепкендей басылды.
Ә) Салыстыру.
Сурет бойынша құраған әңгімелеріңді мәтінмен салыстырыңдар.
Б) Әңгімелеу.
-Өздерің қиял-ғажайып түстер көресіңдер ме? Әңгімелеңдер.
В) Қорытынды.
Абай атаның: «Өзіңе сен, өзді алып шығар,
Ақылың мен еңбегің екі жақтап»
деген сөзін негізге алып, кейіпкерге не айтар едіңдер?
- Тапсырма орындайды.
Құстар үнін тыңдап сергиді.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
- Әзіл туралы түсіндіреді-1балл.
Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды-2балл.
- Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтады-2балл.
Дескриптор:
- Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен табады-1балл.
Сөйлемге лайықты сөзді тауып айтады-1балл.
-Сурет бойынша құраған әңгімені мәтінмен салыстырады-1балл.
- Өздерінің қиял-ғажайып түстерін әңгімелейді-1балл.
- Кейіпкерге кеңес айтады-1балл.
«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
3-бөлім 2019ж
Құстар үні
Қорытын-ды
5 мин
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, сәйкестендіру.
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың толық нұсқасын жүктеу
Әдебиеттік оқу 90-сабақ
Бөлім:
Ғарышқа саяхат
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 4
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Біздің ғажайып түсіміз
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
Сабақтың мақсаты
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Берілген суреттерден біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Мозайка» әдісі:
-Топқа бөлінгенде алынған сурет бойынша әңгіме құрап айтыңдар. Үш топ құраған әңгімеден толық жүйелі мәтін шығуына көңіл бөліңдер.
-Өте жақсы, бүгінгі сабақта түс туралы шығарма оқып, сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді, тілдік құралдарды қолданатын боламыз.
Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.
«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
15 мин
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Түсінік.
-Әзіл туралы анықтаманы оқып, түсіндіріңдер.
Ә) Мәтінмен жұмыс.
-Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқыңдар.
-Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтыңдар.
-Қыз бала неліктен осындай түс көрді?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Өзің көрген қызықты түсті әңгімеле.
Сергіту сәті – құстар үні.
(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Іздеу.
-Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен тауып оқыңдар.
-Лайықты сөзді тауып айтыңдар.
Оның (несі)... су сепкендей басылды.
Ә) Салыстыру.
Сурет бойынша құраған әңгімелеріңді мәтінмен салыстырыңдар.
Б) Әңгімелеу.
-Өздерің қиял-ғажайып түстер көресіңдер ме? Әңгімелеңдер.
В) Қорытынды.
Абай атаның: «Өзіңе сен, өзді алып шығар,
Ақылың мен еңбегің екі жақтап»
деген сөзін негізге алып, кейіпкерге не айтар едіңдер?
- Тапсырма орындайды.
Құстар үнін тыңдап сергиді.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.
Дескриптор:
- Әзіл туралы түсіндіреді-1балл.
Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды-2балл.
- Өлеңдегі оқиғаны 3-жақта әңгімелеп айтады-2балл.
Дескриптор:
- Кейіпкердің көңіл-күйіндегі өзгерісті мәтіннен табады-1балл.
Сөйлемге лайықты сөзді тауып айтады-1балл.
-Сурет бойынша құраған әңгімені мәтінмен салыстырады-1балл.
- Өздерінің қиял-ғажайып түстерін әңгімелейді-1балл.
- Кейіпкерге кеңес айтады-1балл.
«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
3-бөлім 2019ж
Құстар үні
Қорытын-ды
5 мин
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, сәйкестендіру.
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.
ҚБ қойылады.
Сабақтың толық нұсқасын жүктеу
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар: