Сабақ жоспарлары / Физика
Сұйықтың беттік қабатының қасиеттері - Физика, 10 сынып, 47 - сабақ
Сабақтың тақырыбы: Сұйықтың беттік қабатының қасиеттері.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Сұйық пеи қатгы дене молекулалар арасындағы өзара әрекеттерден туындайтын құбылыстарды зерттеу.
2.Дамытушылык. Оқушының білім-білігін дамыту. Салыстыра білу, керектіні тандай білу, ең негізгіні есте сақтай білу қабілеттерін дамыту шараларын ұйымдастыру.
3.Тәрбиелік. Оқушынын білімге құштарлығының, еңбекке икемділігінің
дамуына ықпал жасау.
Құрал-жабдықтар, көрнекті кұралдар: Плакат, капилляр түтікшілер.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй жұмысын тексеру.
3. Жаңа сабақты баяндау.
4. Сабақты бекіту.
5. Сабақты қорытындылау.
6. Үйге тапсырма беру.
I. Үй тапсырмасы бойынша оқушылардың өткен сабақ бойынша білім-білік дағдысының қалыптасуын тексеру.
1. Булуну және конденсациялануды м.к.т.-тұрғысында түсіндіру.
2. Буланудың температураға тәуелділігі.
3. Қаныққан, қанықпаған булардың касиеттері, ол касиеттер идеал газ
заңдарына бағына ма?
4. Қайнау дегеніміз не?
5. Қайнау температурасы мен қайнау нүктесінің не айырмашылығы бар?
6. Гигрометр мен психрометр қалай жұмыс істейді?
II. Жаңа сабақты баяндау.
III. Жаңа сабақты бекіту.
Есеп шығару үлгілерінің 5 есебін талдау.
IV. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білім-білік дағдысын бағалау.
V. Үйге тапсырма: §6.3; Есеп шығару мысалдарын талдау; §2.6.(2.189-2.218).
1. Білімділік. Сұйық пеи қатгы дене молекулалар арасындағы өзара әрекеттерден туындайтын құбылыстарды зерттеу.
2.Дамытушылык. Оқушының білім-білігін дамыту. Салыстыра білу, керектіні тандай білу, ең негізгіні есте сақтай білу қабілеттерін дамыту шараларын ұйымдастыру.
3.Тәрбиелік. Оқушынын білімге құштарлығының, еңбекке икемділігінің
дамуына ықпал жасау.
Құрал-жабдықтар, көрнекті кұралдар: Плакат, капилляр түтікшілер.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй жұмысын тексеру.
3. Жаңа сабақты баяндау.
4. Сабақты бекіту.
5. Сабақты қорытындылау.
6. Үйге тапсырма беру.
I. Үй тапсырмасы бойынша оқушылардың өткен сабақ бойынша білім-білік дағдысының қалыптасуын тексеру.
1. Булуну және конденсациялануды м.к.т.-тұрғысында түсіндіру.
2. Буланудың температураға тәуелділігі.
3. Қаныққан, қанықпаған булардың касиеттері, ол касиеттер идеал газ
заңдарына бағына ма?
4. Қайнау дегеніміз не?
5. Қайнау температурасы мен қайнау нүктесінің не айырмашылығы бар?
6. Гигрометр мен психрометр қалай жұмыс істейді?
II. Жаңа сабақты баяндау.
III. Жаңа сабақты бекіту.
Есеп шығару үлгілерінің 5 есебін талдау.
IV. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білім-білік дағдысын бағалау.
V. Үйге тапсырма: §6.3; Есеп шығару мысалдарын талдау; §2.6.(2.189-2.218).
Пікір қалдыру (0)
Пікірлер:
Ұқсас жаңалықтар:
Басқа жаңалықтар:
Жылулық құбылыстар. Оларды зерттеудің екі тәсілі. Ішкі энергия. Ішкі энергияның өзгеру тәсілдері. - Физика, 10 сынып, 35 - сабақ
Есеп шығару - Физика, 10 сынып, 29-30 сабақ
Менделеев-Клайперон теңдеуі. Изопроцесстер. - Физика, 10 сынып, 28 - сабақ
Термодинамикалық параметрлер. Температура және оның өлшеу тәсілдері. - Физика, 10 сынып, 25 - сабақ