Сабақ жоспарлары / Қазақ тілі мен әдебиеті

Қос нүкте, жақша және тырнақшаның қойылатын - Қазақ тілі, 9 сынып орындары

Сабақтың тақырыбы: Қос нүкте, жақша және тырнақшаның қойылатын орындары.
Қос нүкте, жақша және тырнақшаның қойылатын - Қазақ тілі, 9 сынып                                                 орындары

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың   қосымша әдебиеттермен жұмыс жасай білу дағдыларын қалыптастыру. Қос нүктенің ,жақша және тырнақшаның қандай орындарда, не үшін қойылатыны, оны сауатты қою үшін қандай тілдік бірліктерді білу қажеттілігін, басқа тыныс белгілерінен айырмашылығын меңгерту.

Сөйлеу мәнерін, халықтың аз сөзге  үлкен мән беріпсөйлеу дағдысын,  сөзге тоқтау, сөз қуатын, күшін сезіну сияқты ұлттық дәстүрлерге баулу.

Сабақтың түрі:дәстүрлі, жаңа сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, тәжірибе жұмыстары, топтық жұмыс.
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 
2. Жаңа сабаққа әзірлік. Сабақтың  тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
3. Жаңа сабақ. Мұғалім сызба, кесте арқылы жаңа сабақты түсіндіреді.


Тәжірибе жұмыстары. Топтық жұмыс. 
201-жаттығу. Қос нүкте қажет орындарды табыңдар.
                      ( топтарға  3   бөлімін ұсыну)
204-жаттығу. І –топқа және ІІ топқа. Мәтіндерді оқып, тиісті жеріне жақша қойып жазыңдар
ІІІ топ. Етістіктерді тауып , морфологиялық талдау жасауға 
                       ұсыну.
206-жаттығу.  Мақал-мәтелдерді тауып, тырнақшаға алып жазыңдар (3 
                        топқа  үш бөлімін бөліп беру).
Сабақты қорытындылау. «Еңбекпен тапқан нан», «Еңбегі бардың -өнбегі                          
                        бар» сияқты тақырыптың біріне эссе жазу және қос нүкте, 
                       жақша, тырнақша тәрізді тыныс белгілерді сөйлем құрауда 
                       пйдалану.
Үйге:2 05-жаттығу. Үзіндінің тиісті еріне жақша қойып көшіріңдер.
          210-жаттығу. Тиісті жеріне тырнақша қойып көшіріңдғр.
Бағалау.
Пікір қалдыру (0)

Пікірлер:

Басқа материалдар: